1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 401 (307 z 339) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Jak nie czytam, jak czytam…

09.06.2018, 11:31:51

0w12.jpg 8 czerwca grupy starsze z naszego przedszkola odwiedziły park przy CKiP, gdzie w otoczeniu zieleni i przy kojącym szumie fontanny wzięły udział w niecodziennej lekcji czytelniczej. Na czytanie zaprosiły nas panie z zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1, w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam".

Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież i dzieci, wbrew stereotypowi, czytają znacznie więcej, dlatego redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, organizator akcji, zorganizowała największą akcję czytelniczą w Polsce. Akcję, bez wielkiej ideologii i politycznych patronów, przeprowadzaną po to, by dzieci mogły poczytać lub posłuchać ulubionych książek, by książka kojarzyła się im z rozrywką, a nie obowiązkiem. Naszym dzieciom czytały panie z przedszkola, pan policjant- tata Ali z grupy I, panie z biblioteki.

Aby umilić dzieciom czas panie bibliotekarki przygotowały różne niespodzianki- malowanie twarzy, balonowe stworki, pokaz strażacki. W miłym towarzystwie czas płynie szybko i trzeba było wracać na obiad, ale do książek będziemy wracać często i chętnie.