1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 440 (342 z 355) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Głośno czytać każdy może!

13.03.2019, 21:19:36

03l2.jpg

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu... Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, poszerza wiedzę ogólną, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, CZYTELNIKA TRZEBA WYCHOWAĆ! Wprowadź rytuał głośnego czytania dziecku 20 minut dziennie. Jeśli dziecko o to prosi - wielokrotnie czytaj tę samą książkę lub wiersz. Pozwalaj na pytania, rozmowy, powrót do poprzedniej strony. Unikaj podziałów na książki dla chłopców i dla dziewcząt. Sam bądź przykładem - dzieci powinny widzieć dorosłych zagłębionych we własnych lekturach.

Wystarczy 20 minut czytania każdego dnia, by dziecko stało się bardziej pogodne i śmiałe, wrażliwe i ciekawe świata. Wspólne czytanie to także bliski kontakt z mamą i tatą, dający dziecku poczucie bezpieczeństwa.

W I półroczu do naszej akcji głośnego czytania włączyły się dziewczynki z klasy IV „ a” Szkoły Podstawowej Nr 5 wraz z panią bibliotekarką, pani Ewelina z Miejskiej Biblioteki Publicznej, przedstawicielka wydawnictwa MAC oraz starsze rodzeństwo naszych przedszkolaków.