Notice: Undefined index: browser in /gts_files/gts.php on line 1451
Aktualności › Strażacy w akcji! | Słoneczny Promyk
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 463 (364 z 400) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Strażacy w akcji!

09.06.2019, 15:33:24

01j4.jpg 3 czerwca do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście. Niezwykli, bo to prawdziwi Super Bohaterowie. Przyjechali wielkim, czerwonym wozem i przywieźli ze sobą mnóstwo gadżetów i jeszcze więcej radości. To dzielni strażacy!

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o ich trudnej i niebezpiecznej pracy, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i w jaki sposób to zrobić. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń losowych. Jesteśmy pierwszą placówką, która mogła obejrzeć z bliska najnowszy i najnowocześniejszy wóz strażacki oraz zapoznać się z jego wyposażeniem. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o swojej pracy, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania każdy miał okazję spróbowania swoich sił w gaszeniu pożaru „na niby”. Największym zaangażowaniem wykazała się pani Marta, która wywołała prawdziwą ulewę! Aby ochłodzić gorącą atmosferę strażacy zorganizowali nam deszcz, a nawet prywatną tęczę! Dziękując za te wszystkie atrakcje pani dyrektor przyznała naszym gościom tytuł Najwspanialszych strażaków na świecie.

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Gałkowskiemu- tatusiowi Nikodema oraz pozostałym strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku za poświęcony czas i serce włożone w przygotowanie pokazu. Jesteście wielcy!