1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 516 (412 z 476)Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Zdrowo jem, więcej wiem!

14.02.2020, 14:26:30

zdrowo-1.jpgW tym roku szkolnym grupa V „Biedronki” przystąpiła do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” – etap zimowy. Etap ten jest poświęcony dobrym i złym składnikom w naszym pożywieniu oraz promocji picia wody.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Głównym zadaniem jest wypromowanie wiedzy na temat dobrych składników pożywienia oraz picia wody. Celem promocji jest zaprezentowanie wszystkim przedszkolakom zdobytej wiedzy, a także zachęcanie ich do picia wody oraz wybierania pożywienia z dobrymi składnikami.

Liczymy na to, że działania realizowane w ramach projektu wpłyną na zdrowe nawyki żywieniowe u naszych dzieci i będą także wspaniałą zabawą.

Staramy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.