1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 520 (414 z 430)Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Walentynki w bibliotece

19.02.2020, 14:15:50

foto_0122020.02.19.jpgW dniu 13 lutego „Żabki”, korzystając z zaproszenia pani Kasi, wybrały się z pierwszą wizytą do biblioteki. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem poznawały to magiczne dla nich miejsce. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

W kolejnej części spotkania średniaki wzięły udział w krótkich zajęciach bibliotecznych o tematyce walentynkowej, podczas których samodzielnie wykonały słodkie walentynki dla swoich rodziców.

Po zajęciach nadszedł czas na zabawę. Do wyboru była zabawa w basenie z kulkami lub na podłodze interaktywnej. Obydwie atrakcje wzbudziły u dzieci wiele pozytywnych emocji.

Czas w bibliotece szybko minął i nadeszła pora powrotu do przedszkola, ale już dziś cieszymy się na kolejną wizytę.