1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 612 (500 z 503)Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

21.12.2020, 21:55:45

foto_02821.12.jpg„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. W „Słonecznym Promyku”, na przełomie listopada i grudnia, „Pszczółki” realizowały jego założenia.

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

Główne założenie programu to zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia i zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Podczas realizacji zajęć dzieci dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz analizowały jej zawartość. Na zakończenie zajęć dzieci nadawały sobie nowe EKO- imiona. Zdobytą podczas zajęć wiedzę i umiejętności przedszkolaki na pewno nie raz zastosują w codziennym życiu. Moda na bycie EKO trwa i oby trwała jak najdłużej.

…Z tego wniosek jest logiczny- WYBIERAM PRODUKT EKOLOGICZNY!