1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 407 (313 z 345) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Biedronki w Bałtowie

27.06.2018, 11:34:18

05k4.jpg 26 czerwca dzieci z grupy IV „Biedronki” odwiedziły Bałtowski Kompleks Turystyczny. Wycieczka była główną nagrodą w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego „Przedszkole na medal”.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, po którym poruszaliśmy się school busem. Dzieci miały okazję z bliskiej odległości zobaczyć mnóstwo zwierząt. Z zapartym tchem obserwowaliśmy strusie, antylopy, jelenie, sarny, dziki… a przez okno autobusu z dziećmi przywitały się przeurocze wielbłądy. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała nam o mijanych zwierzętach, ich zwyczajach, upodobaniach. Tylko żubry nie raczyły pokazać się dzieciom, ale taki to już charakter króla puszczy.

Gdy wysiedliśmy z autobusu kolejny przewodnik oprowadził nas po Parku Miniatur i przybliżył historie wielu zamków i pałaców z różnych stron Polski. Największe emocje wzbudziły historie o duchach i białych damach, które nocami snują się po zamkowych korytarzach lub straszą w ruinach.

Kolejnym punktem wycieczki była Sabathówka. Wszystkie dzieci pokonały tunel strachu i pajęczynę, a później zostały zaproszone do chatki Baby Jagi. Czarownica, która już na nas czekała, opowiedziała dzieciom różne swoje przygody, zabawne historie, a nawet częstowała robakami, które tak naprawdę okazały się rodzynkami.

Po takiej dawce emocji obiad w restauracji „Przystocze” smakował znakomicie. Tego dnia nawet grupowe niejadki oddawały puste talerze.

Na zakończenie gwóźdź programu- zwiedzanie Jura Parku. Pani przewodnik oprowadziła nas po parku, zatrzymywała się przy każdej figurze dinozaura i opowiadała, czym się każdy z nich charakteryzował, czym żywił, jak polował. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem jak potężne i różnorodne były to zwierzęta.

Dzięki sprzyjającej nam pogodzie wycieczka udała się w 100%. Była ona swego rodzaju pożegnaniem dzieci, które po wakacjach odchodzą do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie okazane naszej grupie podczas głosowania. Tego dnia wszystkie „Słoneczne Promyczki” uśmiechały się do WasJ