1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Rekrutacja
  7. Kontakt

Przedszkolaki

GRUPA I: „KRASNOLUDKI”

Grupa II Krasnoludki

Hej, hej, wita Was dzielnych „Krasnoludków” świat. Jesteśmy najmłodszą grupą wśród pozostałych przedszkolaków. Jest nas sporo, bo dwadzieścia pięcioro!
Codziennie piosenką się witamy i wspólną zabawę zaczynamy

Podczas "Pasowania na Przedszkolaka" - nasza grupa przyjęła nazwę Krasnoludki. Od tej pory staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Jesteśmy radośni, ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie.
Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych.
Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia.
Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek, bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie.
Lubimy zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu.
Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.


GRUPA II: „ŻABKI” - dzieci 4 letnie

Grupa I Żabki

Cześć! To my Żabki 4 latki. Nasza grupa to super dzieciaki! Uwielbiamy razem spędzać czas. Jesteśmy koleżeńscy, towarzyscy, zaradni i kulturalni. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, wtedy najczęściej bawimy się w kąciku lalek i majsterkowicza, wspólnie wznosimy różne budowle z klocków, układamy puzzle, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych,nowych wiadomości. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami.
W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc - nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.


Grupa III: „MOTYLKI”- dzieci 5 letnie

Grupa III Motylki

„Tańczą motyle, tańczą na łące,
A razem z nimi kwiaty pachnące.”

„Motylki” to grup roześmianych i twórczych sześciolatków. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w naszej grupie jest bardzo przyjazna. Wszyscy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach. W naszej grupie nie ma czasu na nudę, każde dziecko znajduje tu coś dla siebie. Bardzo lubimy śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Przedszkolaki chętnie biorą udział we wszystkich uroczystościach przedszkolnych oraz w konkursach. Lubimy też zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Wesołe zabawy łączymy z poważną nauką, przygotowujemy się przecież do podjęcia obowiązków szkolnych. Realizując treści podstawy programowej „Motylki„ rozwijają się we wszystkich sferach: fizycznej, umysłowej i społeczno-emocjonalnej. Wszystkie nasze działania wpływają na rozwój naszych zainteresowań i talentów.


Grupa IV: „PSZCZÓŁKI" - dzieci 5-6 letnie

Grupa V Pszczółki

W naszym przedszkolu jest grupa Pszczółek
Pszczółek gadułek jest pełny ulek
Te pszczółki bawią się ,śmieją i psocą
Psikusy robią z wielką ochotą
Nad wszystkim czuwają tu większe pszczółki
Są dla nas wszystkich jak przyjaciółki
Gdy się bawimy wszędzie latamy, a gdy jest obiad przy stole grzecznie siadamy
I z apetytem obiadek zjadamy.
Uczymy się pilnie, bo wszyscy to wiemy kto się nie uczy to ma problemy.


GRUPA V: „BIEDRONKI” - dzieci 6 letnie

Grupa IV Biedronki

W sali grupy IV Biedronki „fruwają”
I wesoło razem czas spędzają.
Znają się już kilka lat
I bardzo chcą poznawać świat.
Lubią rozmawiać, liczyć, malować,
A także się gimnastykować.
Wszystkie Biedronki pięknie śpiewają,
A za „złe” zachowanie zawsze przepraszają.
Na zajęciach uważają
I wiele do powiedzenia, na każdy temat, mają.
Zasad w grach i zabawach przestrzegają
I posiłki ładnie zjadają.
Przykładem „świecić się” starają,
Bo przecież „starszakami” się nazywają.