1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Strona 48 z 48, wpisów 333 | Pierwsza

itm1#430

Coraz bliżej święta…

06.01.2019, 19:43:43

Dnia 20 grudnia dzieci z grup Pszczółki i Motylki, udały się do SP NR 5 w Kraśniku, na przedstawienie pt. „coraz bliżej święta” w wykonaniu „Teatrzyku Jak się Patrzy”. Kolorowa scenografia , stroje , pięknie wykonane piosenki , układy taneczne zachwyciły przedszkolaków. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach proponowanych przez prowadzących. Miło nam było oglądać poczynania naszych dawnych kolegów z przedszkola, patrzeć jak rozwijają swoje zdolności aktorskie , taneczne , muzyczne. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodkiego pierniczka, zimowe kolorowanki oraz piękną, własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony przedświąteczny czas.

Więcej

itm1#429

Aniołki w Słonecznym Promyku

06.01.2019, 19:40:32

Tuż przed świętami na nasz przedszkolny, odświętnie udekorowany korytarz, zstąpiły Aniołki. Najpierw jeden, drugi, trzeci… a już po kilku dniach były ich dziesiątki! Małe i duże, białe i kolorowe, z papieru, piórek, masy solnej- wszystkie piękne, że aż dech zapierało. A wszystko za sprawą pani Iwonki Rolla- naszej katechetki, która ogłosiła konkurs na najpiękniejszego aniołka. Wybór tego jedynego okazał się niemożliwy, każdy z nich zachwycał swoją oryginalnością, przepychem lub prostotą wykonania. Wszystkie Aniołki zostały wyróżnione, a mali artyści nagrodzeni dyplomikami i skromnymi upominkami.

Więcej

itm1#428

Spotkanie bożonarodzeniowe u Motylków

06.01.2019, 19:38:22

Dnia 13 grudnia w grupie "Motylki" odbyło się "Spotkanie bożonarodzeniowe". W atmosferze zbliżających się Świąt, dzieci zaprezentowały przed swoimi rodzicami wiersze, piosenki i układy taneczne. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i życzeń świątecznych. Wiele radości dzieciom i rodzicom ,sprawiło wspólne dekorowanie choinki. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem. Z pewnością wspólnie wykonane drzewko, będzie ozdobą świątecznego stołu i wspomnieniem miło spędzonych chwil.

Więcej

itm1#427

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...).”

24.12.2018, 10:08:04

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Świątecznego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holu, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami świątecznymi ucząc się pięknych kolęd, świątecznych piosenek i wierszy. Dnia 12 grudnia dzieci z grupy V „Pszczółki” zaprezentowały przedstawienie choinkowe przed swoimi rodzicami wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech.

Więcej

itm1#425

Wyczarujmy Świętego Mikołaja!

23.12.2018, 09:31:45

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. W tym roku spotkanie miało trochę inny, niezwykły charakter, ponieważ Mikołaja wyczarowały same dzieci! Był to dzień pełen miłych niespodzianek, radości i wesołego śmiechu.
Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok!

Więcej

itm1#424

„Piątka”czyta przedszkolakom

23.12.2018, 09:14:37

29 listopada uczennice klasy 4a, pod opieką pani bibliotekarki odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 1. Dziewczyny czytały bajeczki i wierszyki znanych pisarzy oraz zadawały zagadki i pytania do przeczytanych treści. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały starszych koleżanek. W niektórych rozpoznały starsze koleżanki z przedszkola! Było bardzo miło, a czas upłynął bardzo szybko. Z pewnością wszyscy będą długo wspominać wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Więcej

itm1#423

Dzień Pluszowego Misia u Krasnoludków

02.12.2018, 21:21:30

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się ze swoich sekretów. W dniu 26 listopada dzieci z grupy II- Krasnoludki, uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ukochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm „misiowych piosenek". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Więcej

Strona 48 z 48, wpisów 333 | Pierwsza