1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Strona 51 z 51, wpisów 355 | Pierwsza

itm1#454

Raz na ludowo

19.05.2019, 20:41:32

Dnia 8 maja w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Kraśniku dzieci z grupy "Motylki" brały udział w I Przeglądzie Przedszkolnego Tańca Ludowego. Organizatorem spotkania było Przedszkole Miejskie Nr 5 w Kraśniku, natomiast patronat objął Burmistrz Miasta Kraśnik- pan Wojciech Wilk. Nasze "Motylki" zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością, rodzicami w kolorowych strojach krakowskich. Za taniec otrzymały gromkie brawa, gratulacje, słodkie niespodzianki , pamiątkowy dyplom oraz puchar. Zdobyte trofea zajęły godne miejsce w naszej sali.
Kochane Starszaki! Serdecznie gratulujemy Wam pięknego krakowiaka. Życzymy Wam, abyście nadal, już w szkole, rozwijały swoje pasje i odnosiły liczne sukcesy.

Więcej

itm1#453

Spotkanie grupy Biedronek i Pszczółek z przyrodnikiem

19.05.2019, 20:38:46

8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z p. Sebastianem Sobowcem- zamieszkałym w okolicach Sandomierza przyrodnikiem, ornitologiem, fotografem przyrody, autorem książek o tematyce przyrodniczej, turystycznej i beletrystycznej. Na spotkanie przybyły przedszkolaki z grupy III i V. Przyrodnik opowiadał o różnych gatunkach ptaków żyjących w Polsce, ich gniazdach, materiałach, z których je budują i miejscach, w których można je spotkać. Bazując na swych obserwacjach i doświadczeniu zapoznał dzieci z upodobaniami i zwyczajami ptaków, które występują dość powszechnie i łatwo można je spotkać w swoim otoczeniu np. sikora bogatka, gil, dzięcioł duży, wróbel, sójka, bażant czy kuropatwa, a także z tymi, które występują rzadko i nie ma ich w bliskim sąsiedztwie ludzi - np. dzięcioł trójpalczasty, sówka czy sikora szara.

Więcej

itm1#452

Wizyta „Żabek” i „Biedroneczek” w Bibliotece

19.05.2019, 12:22:22

„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

Dnia 26.04. dwie grupy 4-latków wraz ze swoimi paniami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek.

Więcej

itm1#451

Z wielkanocnym jajem, czyli spotkanie z twórcą ludowym

19.05.2019, 12:18:56

7 kwietnia do naszego przedszkola zawitał szczególny gość. Pani Marianna Czerwińska – twórczyni ludowa, zajmuje się pisankarstwem od dawna. To mistrzyni tworzenia pisanek różnorodnymi technikami. Oprócz pisanek pani Marianna wykonuje palmy, koszyczki i różne inne dekoracje. Niektóre z jej wytworów mogliśmy zobaczyć na spotkaniu. Po pokazie w grupach odbyły się zajęcia plastyczne. Była to doskonała okazja do poznania przez dzieci tradycji zdobienia jaj wielkanocnych. Spotkanie z panią Marianną jest piękną inicjatywą, która daje możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi rodzimymi artystami i rozbudza wyobraźnię dzieci.

Więcej

itm1#449

SPOTKANIE WIOSENNE W GRUPIE „ŻABKI”

07.04.2019, 07:50:07

Dnia 27 marca czterolatki z grupy „Żabki” wraz ze swoimi paniami zorganizowały dla Rodziców wiosenne spotkanie.

Dzieci już od rana nie mogły się doczekać występu i przyjścia bliskich, gdyż uczestnictwo rodziców w takich wydarzeniach jest dla nich niezwykle, wzmacnia ich poczucie wartości i ułatwia radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.

Więcej

itm1#448

Powitanie wiosny w teatrze

01.04.2019, 13:27:36

Pierwszy dzień wiosny grupa dzieci 5 i 6 letnich powitała w nietypowy sposób. Wcześnie rano dzieci wybrały się autokarem do Lublina na spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Odbył się on w Sali widowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego.
Kolorowa dekoracja, muzyka oraz gra świateł bardzo podobała się dzieciom. Aktorzy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy, tańca i powtarzania wierszy.
Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał już na nas pyszny obiadek.

Więcej

itm1#447

Witaj wiosno!

01.04.2019, 13:24:27

Przyjście nowej pory roku – wiosny, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, a w salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały wiosenne roślinki – cebule, z których wyrastał szczypiorek, wschodzącą rzeżuchę. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Więcej

Strona 51 z 51, wpisów 355 | Pierwsza