1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Strona 50 z 50, wpisów 345 | Pierwsza

itm1#443

Magia na wesoło

17.03.2019, 20:25:39

W czwartek, 7 marca, czekał na dzieci kolorowy świat magii i zabawy. Tego dnia krakowski Teatr Iluzji przedstawił teatrzyk jednego aktora pt. "Hokus Pokus - z magią na wesoło". Czarodziej przeniósł zebranych w czarujący świat sztuczek i magicznych trików. Jak zawsze, chętnych do pomocy nie brakowało. Na przedszkolną czarodziejkę mianowana została Ala z grupy I, a Antoś, Maja, Kuba, Szymek i Ala chętnie asystowali podczas kolejnych sztuczek. Iluzjonistyczny spektakl bez wątpienia przyniósł on wiele niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

Więcej

itm1#442

Zdrowo, kolorowo, witaminowo!

17.03.2019, 20:21:37

Dnia 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kraśniku, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: "Zdrowo. Kolorowo, Witaminowo."Nasze przedszkole reprezentowały Iza, Julia, Klara i Lenka z grupy 6-latków. Dziewczynki wykonały piękne, kolorowe pracy plastyczne techniką wycinanki. Można je było podziwiać ,na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej szkoły. Lenka, Julia i Iza otrzymały wyróżnienia - słodkie nagrody i dyplomy, Natomiast Klara zdobyła nagrodę. Serdecznie gratulujemy Dziewczynkom. Życzymy im kolejnych sukcesów i aby nadal rozwijały swoje pasje plastyczne

Więcej

itm1#441

„Motylki” w szkole

13.03.2019, 21:24:39

Dnia 6.03. 2019 r. przedszkolaki z grupy IV „ Motylki” odwiedziły SZ.P Nr 6 im. Jana Pawła II. Dzieci pod opieką nauczycieli i uczniów ze starszych klas zwiedziły szkołę. Poznały budynek szkoły i poszczególne jej pomieszczenia- świetlicę, sklepik, bibliotekę, sale gimnastyczną, a także sale lekcyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala komputerowa oraz sala, w której znajdowała się tablica multimedialna. Przedszkolaki obejrzały kolorowe, zabawne przedstawienie „Cyrk wita was”, przygotowane przez uczniów klasy VI A pod kierownictwem p. Anny Osiak. Na koniec spotkania starszaki otrzymały kolorowe balony z logo szkoły i drobne upominki. W dobrych humorach wróciły do przedszkola.

Więcej

itm1#440

Głośno czytać każdy może!

13.03.2019, 21:19:36

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu... Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, poszerza wiedzę ogólną, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Więcej

itm1#439

Bezpieczne ferie

13.03.2019, 21:15:27

8 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komisariatu Policji w Kraśniku. Tematem spotkania było przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. Pani policjantka wytłumaczyła, jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc i jak reagować w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom ferie zimowe upłyną w miłej i wesołej atmosferze bezpiecznej zabawy.

Więcej

itm1#438

Bal nad bale w „Słonecznym Promyku”

24.02.2019, 10:14:38

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w przedszkolu „Słoneczny Promyk”.

Sale przedszkolne ozdobione kolorowymi balonami wypełniły się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek, postaci z ulubionych bajek pojawili się piraci, barwne motyle, policjanci, rycerze…

Więcej

itm1#437

Teatrzyk inny niż wszystkie- Teatr cieni

24.02.2019, 10:10:32

Zabawa w teatr zawsze sprawia dzieciom dużo radości. Warto ją urozmaicić, tworząc teatr cieni. Kukiełki są łatwe do wykonania. Nie trzeba przykładać dużej wagi do ich wyglądu, ponieważ oglądać będziemy tylko ich cienie.5 lutego do naszego przedszkola zawitał prawdziwy Teatr Cieni. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajkę „O trzech świnkach” , „Czerwonego Kapturka” oraz „Przygody Smerfów”. Na koniec aktorzy zaprosili nas za kulisy i mieliśmy okazję sami wcielić się w ich role. Taka przygoda z teatrem bardzo nam się podobała i na pewno wykorzystamy ją w naszych codziennych zajęciach.

Więcej

Strona 50 z 50, wpisów 345 | Pierwsza