1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Jadłospis
  5. Kontakt

Aktualności

Strona 52 z 53, wpisów 369 | | Pierwsza

itm1#462

Święto wszystkich Dzieci

09.06.2019, 11:59:40

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 3 czerwca i w tym dniu słońce świeciło nad naszym Przedszkolem dla wszystkich dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęło się od zabaw w przedszkolnym ogródku. Panie nauczycielki przygotowały przedszkolakom wiele zabaw na świeżym powietrzu. Wokół rozbrzmiewała wesoła, dziecięca muzyka, zapraszająca do tańca i zabawy.
Następnie przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.,,O smoku, który pękł tego roku” w wykonaniu Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Bajka powstała na podstawie legendy o smoku wawelskim. Podczas przedstawienia przedszkolaki miały okazję wcielenia się w role rycerzy, a na koniec aktywnie uczestniczyły w balu z okazji zaślubin Szewczyka i Księżniczki.

Więcej

itm1#461

Piłkarski Dzień Dziecka

09.06.2019, 11:56:05

Dnia 31.05 przedszkolaki z grupy V „ Pszczółki” i IV „ Motylki” świętowały Dzień Dziecka na obiektach MOSiR. Do wspólnej zabawy zaprosiły ich Stal Kraśnik i MUKS Kraśnik. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych konkurencji sportowo- rekreacyjnych. Były tory przeszkód, strzały na bramkę i wiele innych ciekawych zabaw i gier sportowych. Przedszkolaki udowodniły że potrafią szybko biegać, wysoko skakać, rzucać do celu i skutecznie grać w piłkę. Sprytnie wspinały się na dmuchaną zjeżdżalnię i bez leku zjeżdżały w dół. Podczas meczu piłkarskiego, który odbył się na koniec festynu przedszkolaki pokonały Stal Kraśnik 3:2. Po skończonym meczu nagrody przedszkolakom wręczył Burmistrz miasta Wojciech Wilk. Przedszkolaki z dumą odebrały medale za udział w sportowych zmaganiach a także kolorowe piłki do gier zespołowych. Zmęczone ale szczęśliwe wróciły do domu ze swoimi rodzicami ,którzy głośno kibicowali swoim pociechom. To była naprawdę bardzo dobra zabawa.

Więcej

itm1#460

„KONCERT DLA MAMY I TATY”

09.06.2019, 11:53:51

Maj jest miesiącem, w którym wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występ dla ukochanych Rodziców. 30 maja w Centrum Kultury i Promocji miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia dzieci i rodzice ze „Słonecznego Promyka” celebrowali Dzień Rodziny. W ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiły „Koncert dla mamy i taty”. Na scenie wystąpiły wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr1, które dały prawdziwy aktorsko - taneczny popis. Przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.

Więcej

itm1#458

SPOTKANIE Z MUZYKĄ W GRUPIE BIEDRONEK

23.05.2019, 17:50:03

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Jest ona naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Aby rozwijać w dzieciach taką aktywność muzyczną dnia 17 maja do grupy „Biedronek” przybyli goście: pan Adam Kowal oraz Klaudia Rubaszko.Zaproszeni goście na żywo zaprezentowali brzmienie gitary, pianina, oraz skrzypiec.

Więcej

itm1#457

Zdrowa i piękna mama- 2019

23.05.2019, 17:48:00

Dnia 16 maja w CKiP w Kraśniku rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Zdrowa i Piękna Mama. Jego ideą jest edukacja prozdrowotna , powiązana z upowszechnianiem korzystania z badań profilaktycznych oraz uzdolnień artystycznych młodych mieszkańców powiatu kraśnickiego. Nasze przedszkole reprezentowała Julia z grupy "Motylki", w kategorii plastycznej. Z rąk przedstawicieli powiatu , otrzymała dyplom i niespodziankę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych

Więcej

itm1#456

Rycerzem być…

23.05.2019, 17:44:45

Dnia 15 maja przybyła do naszej szkoły grupa artystyczna Rekonstrukto z Lublina, która swoim programem edukacyjnym przybliżyła dzieciom czasy średniowiecza, kiedy to „rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i ojczyzny”.

Więcej

itm1#455

Motylek 2019

23.05.2019, 17:14:54

Miło nam poinformować, że tegorocznego „Motylka” wyśpiewała Iza J. z naszej zerówki. Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Motylek 2019 odbył się 9 maja w sali widowiskowej CKiP. Iza wykonała piosenkę" Czas na koncert" i otrzymała I nagrodę w kategorii solistka.
Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia Izy. Wokalistce życzymy dalszych sukcesów muzycznych i gratulujemy wielkiego talentu!

Więcej

Strona 52 z 53, wpisów 369 | | Pierwsza