1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Rekrutacja
  7. Kontakt

Aktualności

Strona 93 z 94, wpisów 655 | | Pierwsza

itm1#779

Dni otwarte Szkoły Podstawowej Nr 6

15.02.2023, 13:34:54

Dnia 9 lutego, dzieci z grupy „Biedronki”, w ramach Dni Otwartych. odwiedziły SP nr 6 w Kraśniku.
Najpierw obejrzały halę sportową. Następnie brały udział w lekcji klasy pierwszej :”Zwierzęta zimą. Ślady zwierząt”. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i aktywnością podczas zajęć. Sprawnie wykonywały zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Bardzo chętnie uczestniczyły także w zajęciach z robotem .Za pomocą tabletu sterowały nim i zgadywały do kogo należą ślady. Odwiedziły także bibliotekę szkolną, zapoznając się z jej księgozbiorem. Przedszkolaki mogły również zobaczyć jak wygląda lekcja języka angielskiego. Na zakończenie Biedronki obejrzały występ w wykonaniu uczniów klasy III .Razem ze starszymi kolegami , brały aktywny udział w zajęciach tanecznych.

Więcej

itm1#778

Walentynkowe zawody sportowe

10.02.2023, 13:58:22

Dnia 1 lutego , na hali sportowej przy ZPO nr 2 w Kraśniku, odbyły się „Walentynkowe Zawody Sportowe”- Sprawny Przedszkolak. Naszą placówkę, reprezentowała drużyna z grupy Biedronki.
Całe spotkanie przebiegało w atmosferze radości, wspólnych zmagań sportowych, którym dopinowała zgromadzona publiczność. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i słodkie upomniki.

itm1#777

Bal Karnawałowy 2023

10.02.2023, 13:41:08

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – tak wyglądał bal karnawałowy w Przedszkolu Miejskim Nr 1 „Słoneczny Promyk”, który odbył się 01 lutego 2023r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Przy okazji okazało się , że mamy w przedszkolu talenty na miarę prawdziwego talent show! Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego balu.

itm1#775

Rodzinne czytanie w grupie maluszków- czyta Wiktor

03.02.2023, 14:20:22

27 stycznia grupę maluszków odwiedził przesympatyczny starszy kolega- Wiktor. Okazało się, że jest on kuzynem Jasia i przyszedł przeczytać nam bajkę, w ramach akcji "Czytamy naszym dzieciom". Była to bajeczka o Tupciu Chrupciu- małej myszce, która przeżywa przygody i rozterki takie same jak dzieci. Maluszki z ogromny zainteresowaniem słuchały bajeczki i oglądały ilustracje prezentowane przez Wiktora. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy, bo miło było słuchać czytania w tak pięknym wykonaniu.

itm1#774

Ferie zimowe w grupie "Żabki"

26.01.2023, 13:20:46

Ferie zimowe 2023 w naszym przedszkolu, to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów. W tym czasie dzieci oddawały się twórczej aktywności plastycznej, tworząc różne obrazki i figurki z piasku kinetycznego.
Wszystkie dzieci kochają bajki, dlatego, też zorganizowano ,, seans bajkowy".
Dzieci w trakcie ferii przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas...Zabawy integracyjne to czas świetnej zabawy, ale i wiedzy o innych osobach, a także sposób na zacieśnienie więzi. Poprzez zabawy, śpiew i tańce staraliśmy się stworzyć dobry klimat.
Po takich atrakcjach obiadek smakował nam bardzo. Na koniec dnia znalazł się też czas na odpoczynek i krótką drzemkę.

Więcej

itm1#773

Niezwykły gość, czyli spotkanie z robotem

26.01.2023, 13:16:31

Dziś naszą grupę odwiedził niezwykły gość- robot Photon. Przyszedł do nas po raz pierwszy, a więc wszyscy musieliśmy go poznać, a on poznawał nas. Jest bardzo sympatyczny i może zmieniać kolor czułek. Potrafi też wydawać różne odgłosy i naśladować zwierzęta. Wszyscy próbowaliśmy sterować robotem, co okazało się niezwykle ciekawym zadaniem. Obiecał, że niedługo odwiedzi nas ponownie, a tymczasem bardzo zgłodniał i pożegnał się z nami. Do zobaczenia robotku! Maluchy czekają!

itm1#771

Lekcja biblioteczna: "Nietypowy Adaś"

24.01.2023, 13:19:37

Dnia 13 stycznia, do naszego przedszkola zawitała Pani Kasia z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Przeczytała książkę pt. ”Nietypowy Adaś”. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały jej treści .Bardzo aktywnie odpowiadały na zadawanie pytania. Mówiły o swoich wrażeniach i przygodach głównego bohatera.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za tak miłe spotkanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków.

Strona 93 z 94, wpisów 655 | | Pierwsza