1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Rekrutacja
  7. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 50 (26 z 737) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Głośno czytać każdy może

czytanie.jpg Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dzieci, w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję głośnego czytania bajek „Czytamy naszym dzieciom”. Oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz osoby znane w środowisku lokalnym.

W grupie IV spotkanie inauguracyjne poprowadziła pani dyrektor Elżbieta Gorczyca, która zaprosiła dzieci do podróży w przeszłość i zaprezentowała książki swojego dzieciństwa. Przedszkolakom pomysł bardzo się spodobał. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody „Pana Maluśkiewicza” i „Kaczki Dziwaczki” .

25 października odwiedził nas ksiądz Adam Sobieszak z parafii św. Józefa, który zaproponował dzieciom wysłuchanie bajek „Brzydkie Kaczątko” i „Kot w butach”. Klasyka bajek dziecięcych i tym razem całkowicie przykuła uwagę przedszkolaków.

W październiku gościliśmy pierwszych rodziców, którzy włączyli się do naszej akcji. W grupie III starszakom czytały: pani Edyta Szwedo- „Złomek w akcji”, „Wyścig Smerfów”, pani Edyta Chmiel- „Kącik ze smokiem”. Dzieci z grupy IV i V wysłuchały bajkę „Wróżka Zębuszka” przeczytaną przez panią Barbarę Michota, a pani Marzena Bielak zaprosiła dzieci z grupy V do wysłuchania bajki o zwierzątkach.

Drodzy Rodzice!

Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko odnosiło w sukcesy w szkole oraz w życiu… CODZIENNIE CZYTAJCIE MU GŁOŚNO PRZEZ 20 MINUT!

Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają. Spróbujmy poświęcić trochę czasu naszym pociechom i książce. Bądźmy z nimi, poznajmy je i razem odkrywajmy piękno literatury.
Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika - człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią.
Otwierając książkę i zabierając malucha w świat fantazji kształtujemy w znaczący sposób jego postrzeganie, głód wiedzy i wyobraźnię – nade wszystko zaś, przyzwyczajamy go do codziennego obcowania z lekturą, dla siebie, dla relaksu, dla poznania świata.