1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Rekrutacja
  7. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 659 (541 z 541)Więcej wpisów | | Pierwszy

Udostępnij

#VEOLIADA- inauguracja Olimpiady Przedszkolaków on-line

13.09.2021, 21:29:21

foto_035.jpgW naszym przedszkolu rok szkolny zaczął się bardzo aktywnie. „Biedronki” z najstarszej grupy rozpoczęły projekt # Veoliada- Olimpiada Przedszkolaków on-line. Przed nimi wspaniała przygoda i wiele sportowych wyzwań. Podczas spotkań z Savusiem- maskotką Veoliady, wspólnie udoskonalimy podstawowe umiejętności ruchowe i poznamy świat dyscyplin sportowych.

Opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych takich jak skoki, przeskoki, łapanie, rzucanie czy bieganie determinuje prawidłowy rozwój dzieci – zarówno fizyczny jak i psychiczny. To właśnie te sprawności stanowią bazę do dalszego rozwoju motorycznego, otwierając drzwi do wszystkich dyscyplin sportowych. Zdobywając kolejne umiejętności, dzieci rozwijają nie tylko cechy fizyczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

Zgodnie z tradycją, Igrzyska Olimpijskie poprzedza sztafeta, w której sportowcy biegną z ogniem olimpijskim z Olimpii aż do miejsca rozgrywania zawodów. Ostatnia osoba w sztafecie zapala znicz, którego płomień jest gaszony dopiero z końcem zakończenia Igrzysk. W Veoliadzie nie mogło być inaczej! Podczas pierwszych zajęć przedszkolaki samodzielnie wykonały pochodnie, którymi wspólnie odpaliły grupowy znicz olimpijski. Następnie wspólnie obejrzały powtórkę z rozpoczęcia tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio i uczestniczyły w rozgrzewce razem z liskiem Savusiem.