1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Galeria
  4. Video
  5. Jadłospis
  6. Rekrutacja
  7. Kontakt

Aktualności

Wpis nr 683 (561 z 692)Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

To Polska właśnie...- uroczystość 11 listopada

20.11.2021, 09:56:05

foto_00119.11.jpg„To Polska właśnie, to moje miejsce,

Tutaj mocniej bije mi serce”

11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości, to najważniejsze święto patriotyczne każdego Polaka. Wspominamy czasy trudne dla Polski i ludzi, dzięki poświęceniu których, udało nam się zachować naszą wolność i tożsamość. W tym roku nasze przedszkole szczególnie uroczyście obchodziło to święto.

Starszaki przygotowały przepiękny i wzruszający program słowno- muzyczny, w którym krótko opowiedziały historie Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Dzieci śpiewały piosenki patriotyczne, przypomniały o symbolach narodowych i uroczyście odśpiewały hymn Polski. Na zakończenie z zapałem zatańczyły krakowiaka- nasz narodowy taniec. Po występie, razem z Panią Dyrektor, wybrały się na spacer do parku. Tam, pod kamieniem upamiętniającym poległych w obronie ojczyzny, złożyły hołd i zapaliły znicz. Do obchodów święta włączyły się wszystkie grupy przedszkolne, śpiewając piękną, nastrojową piosenkę, a całość uroczystości można podziwiać na filmiku.

Z dumą patrzymy na nasze przedszkolaki. Swoją postawą, zapałem i szczerością udowodniły, że jak najbardziej zasługują na miano małych patriotów.

Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Bańce- tatusiowi Weroniki, za bezinteresowną pomoc w realizacji naszych zamierzeń. DZIĘKUJEMY!!!